Robin of Sherwood

Robin Hood byl vždycky přitažlivým tématem pro filmaře: Hrdina bez bázně a hany, ochránce slabých a uriskovaných v drsném anglickém středověku. Samá klišé, pravda, ale utlačovaným anglosaským rolníkům asi bylo šumafuk, nakolik je jejich Robin "klišovitý" (zvlášť když ani pojem klišé neznali). Stal se legendou (ať už doopravdy žil nebo ne) a jako každá velká legenda zaujal romanopisce a následně i filmové tvůrce. Filmů i seriálů o něm vzniklo mnoho, ale tou zřejmě nejlepší (nebo jednou z nejlepších) variací na dané téma je anglický seriál Robin of Sherwood.

Vznikl v 80. letech, natočeny byly tři "série". První byla poprvé odvysílána v roce 1984. Představitel titulní role, Michael Praed, měl o hordy fanynek postaráno a RoS si okamžitě získal velkou popularitu. Brzy poté následovala druhá série. Michael Praed v té době ale dostal nabídku z Broadwaye a rozhodl se seriál opustit (čehož asi posléze hořce litoval), takže tato série končí smrtí hlavního hrdiny.

Pro třetí sérii si autoři vymysleli nového. Stal se jím mladý šlechtic Robert z Huntingdonu představovaný Jasonem Connerym. Oba Robinové i zbytek družiny si získali spousty fanoušků po celé Evropě i v USA a RoS se stal kultovním seriálem. Po jeho shlédnutí (resp. po shlédnutí prvních dvou sérií) jsem se stala jeho fanynkou i já. Proto jsem se rozhodla obšťastnit Vás touhle stránkou. Chystá se i fanklub a doufám, že na sebe nenechá dlouho čekat...


Průvodce jednotlivými epizodami
Seriálové postavy a jejich představitelé
Obrazová galerie
Co kdo prohlásil o RoS

Stránka je hrubě nedokončená a pochopitelně se bude aktualizovat, takže se sem neopomeňte tu a tam mrknout. Možná by stálo za pokus uveřejnit nějaké to dílko od věrných fanoušků, kteří seberou odvahu, sednou si k počítači a ve Wordu nebo někde jinde vypotí zajímavý příběh o Robinech a jejich partě :) Doufám, že se mi podaří přeložit pár rozhovorů a článků a šoupnout je sem, k vaší potěše.

Máte-li něco, čím lze přispět nebo máte-li v úmyslu něco vytvořit, neváhejte a pište... Máte-li kritické připomínky, pak opět neváhejte a pište...

MaedhRos


To je vše, přátelé