Jetelovy reportáže

Opatcon 2001

Přemožen touhou poznávat nové cony vydal jsem se letos poprvé do Broumova objevit nové končiny a prožít nová dobrodružství. Vyraziv v pátek 16. března odpoledne vlakem z Prahy, setkal jsem se v Týništi nad Orlicí s Wellem a Skogenem a zbytek cesty do Broumova nám už příjemně ubíhal. Well jakožto vegetarián vytáhl bezmasou substanci s názvem Klaso a začal ji chutě pojídat. Poživ kousek zjistil jsem, že to má chuť jako mletý kaktus smíchaný s popelem něčeho značně ošklivého.

Dorazili jsem do Broumova, kde nás již vyhlíželi Gudrun s Keplíkem. Vyplenili jsme místní večerku a přesunuli se na ubytovnu dovedně skrytou za náměstím. Vešli jsme dovnitř a Silver nám nabídl pivo. S díky jsem odmítl. Večer se část osazenstva vydala na rockotéku, při níž si Well pohmoždil krční vnitřnosti, část zůstala na ubytovně a pařila počítačové hry, doku Windows neřekly jasné BUM.

Sobota byla conacím dnem. Kolem desáté zahájil Silver program. První přednášku měl člověk, jehož jméno mi bohužel vypadlo, vím jen, že byl lékařem. Podal stručný přehled vývoje žánru. Následovalo vyhlášení výsledků literární soutěže SFK Trollík, již vyhrála a cenu převzala Lucie Lukačovičová. Přednáška o Manze a Anime v podání Marka 14 byla velmi zajímavě zpestřena seriálem "Co všechno dokážou udělat Windows, aby totálně vytočily uživatele". I samotný Markův projev probíhal velmi interesantně ("O tomhle vůbec nevím, co to je, tak to přeskočíme."). Pobaveni Mangou ve velmi netradičním kabátě vydali jsme se do restaurace Praha a totálně ji vyžrali.
Mezitím nám zřejmě ušlo Silverovo představení Hvězdné brány, protože návštěva restauračního zařízení se poněkud protáhla a dorazili jsem až na Petra Čáslavu hovořícího o režiséru horrorů Luciu Fulcim. přednáška byla vhodně doplněna ukázkami různých obskurních smrtí. Poslední přednášející a největší hvězdou se stala Františka Vrbenská, která tentokrát přiblížila čarodějné postupy sloužící k dosažení různých potěch.
Večer uběhl opět v tlachání, popíjení (u některých jedinců až nemírném) a podobných kratochvílích (stejně trvám na tom, že 1 není prvočíslo, Pagi!). Jelikož jsem plánoval brzy vstávat, odebral jsem se poměrně časně do spacáku a se střídavými úspěchy se pokoušel spát až do nedělního rána.

Jak shrnout Opatcon Y2K+1 jednou větou: byl takovej.... divnej, ovšem v dobrém smyslu toho slova.Kajman


To je vše, přátelé