Jetelovy reportáže

Bohemiacon 2001
(31.8. - 2.9.2001, Ústí nad Labem)

Přestože dle kalendáře mělo býti stále léto, sychravé počasí pátečního odpoledne tomu moc nenasvědčovalo. Nu, co se dalo dělat, větru ani dešti stále poručit neumím, tak jsem se s Grorem, kterýžto u mě predešlé noci bivakoval, vydal na vlakové nádraží, kde jsem nasedl na vlak směr Ústí nad Labem. Asi po padesáti minutách, které jsem strávil sám s Grorem v přeplněném kupé, zapískala kola od vlaku na hlavním nádraží cílové stanice. Hnusné počasí bohužel panovalo i v tomto jinak líbezném kraji, a tak nám nezbylo nic jiného než naleznouti sobě úkryt v podobě Dol Kultůru, čili Domu Kultůry, kousek od Mírového náměstí. Gror se mě sice snažil zmást a táhnul mě opačným směrem, ale naštěstí jsem včas zahlédl velký transparent s nápisem BOHEMIACON na průčelí budovy. Zde Gror projevil svou fanovskou zkušenost a snažil se alespoň zevrubně prozkoumat program Conu, ale bohužel jsem ho, poháněn hnusným deštěm, odtáhl do budovy rovnou k registraci. To byla zásadní chyba! Poté co jsme byli zkasírováni o 200 korun, obdrželi jsme téměř prázdnou igelitku a kartičku, jež měla sloužit k identifikaci účastníků. Říkám měla, protože celou dobu conu jsem jí měl v peněžence a nikomu to nevadilo, nikdo jí po mě nechtěl. To jsem tehdy ještě nevěděl a tak jsem v očekávání začal studovat program. Poté co jsem prolistoval ty tři papíry, co byly v tašce, posmutněl jsem. Ze třiceti nabízených položek mě na první pohled upoutaly tři. Nutno dodat, že zůstaly tři i na pohled druhý. Série filmů Jana Švankmajera, přednáška Františky Vrbenské a předpremiéra filmu. Bohužel hned vzápětí mi právě příchozí Well oznámil, že místo plánované předpremiéry filmu A.I. od Stevena Spielberga, bude starší koprodukční film Divoká planeta. A aby se stihly všechny ty zajímavé věci, co Bohemiacon obsahoval, tak filmy páně Švankmajera byly zařazeny ve stejnou dobu jako Františčina přednáška. Lépe bych to neudělal snad ani já.

Pozdravil jsem se tedy s Wellem a Ivou, a společně s Grorem jsme zamířili na nádraží kam měli zanedlouho dorazit další členi Kalibanu a Jetele a taky část pražské fanovské základny. Po vzájemných všemožných pozdravech a prezentaci programu jsme se odebrali snášet rány osudu k Vlkovi. Respektive do hospody U vlka. Tmelení kolektivu pokračovalo i v přilehlé čajovně, kde měli velmi chutnou krupičnou kaši zvanou Samolep. Zmožena náročným programem toho večera, odebrala se část Kalibansko-Jetelská do mě neznámých končin, kde mi byl představen Skogení brloh. Bohužel Skogen byl zákeřně mučen neznámou chorobou, a tak nám hlasem ne nepodobným hlasům protagonistů kapely ZZ-TOP, popřál dobré noci a odjechal k svému domovu. Večer pak byl ve znamení ruských pochoutek dovezených Wellem a nějakého toho pití. Kdybych já tak věděl, co jsme to pili...ale jablečný džus to určitě nebyl, nebo jo? ;)

V sobotu nebylo venku o moc lépe, takže jsme naše vyhřáté spacáky opustili až po dvanácté. Když už jsem těch 200 korun zaplatil, tak nebylo od věci se také na něco zajít podívat, čímž ale nastalo dilema, které vyhrála Františka a Hudba. :) Následovalo divadelní představení Mrtvá, což byl velmi zajímavý název a tak jsem zůstal sedět a vstřebával jsem zajímavou kreaci. Nutno dodat, dle ohlasu publika, převážnou většinou scifistů značně nepochopenou. Aspoň jsem nebyl sám. Poté sbor Kalitelských Neofanů opustil prostory Bohemiaconu navždy a odebral se opět do Skogeního doupěte, kde Gudrun vyrobila jídlo pro líné hochy scifisty. :)) Večer byl prožit nadmíru pohostinně, neb kdo by odolal Kajmaní kytaře, Grořímu zpěvu nebo třeba Wessímu chrápání? :) Ráno se všichni líně probouzeli a O Conu po Conu nenavštívil ani Well, který si to večer předtím vymiňoval. No a dál?...dál žili všichni hnusně až do smrti. :) Zkrátka, kdo neměl na tomto Conu známé a neměl kam se ukrýt před programem, tak umřel asi už tam. :)

Wessi

To je vše, přátelé