Jetelovy reportáže

Avalcon 2000

Avalcon se letos vydařil, a to tak, že velmi. Možná, že časem sepíšu klasickou reportáž
plnou narážek na jméno hlavního organizátora, rozborů přednášek a tak dále.. ale možná taky ne :)
Každopádně se můžete pokochat několika okomentovanými fotografiemi, které vám přiblíží, jak jsem Avalcon 2000
strávil já společně s přáteli... vlastně se ani tak nejedná o fotky z conu, jako z přidružených soukromých akcí :)Páteční večer. Já, Gror, Kajman, Skogen, Gudrun, Keplík, Surek a jeho dva mladí soudruzi jsme se vydali hledat příjemné posezení v některém z místních podniků. Objevili jsme jen hnusně osvícený billiard club, kde měli drahé pivo a šílené koktejly (tzv. kauza Alice - viz Skogenova či Grorova reportáž :)).. ale bavili jsme se dobře. Na fotce ze zpáteční cesty jsou zleva k vidění: Gudrun, nadšený Keplík (hrozně rád se fotí), Gror a Skogen.
Sobotní večer. Blacky je nadšený hrou s balónkem... bohužel, když se pinkání stalo divočejším, byl balón zlikvidován ostrým nehtem na tlapě Skogenově, takže jsme se museli uchýlit...
...k šílené kombinaci vybíjené a hry na babu. Vpravo plachtí vzduchem moje maličkost, vlevo se krčí zasažený Kajman, vzadu prchají Blacky a Balgain.
Společné foto: Kajman, Skogen, Well a klečící Balgain ("objev conu" :))
Další společné foto: Přibyl Blacky a pokus o vytvoření lidské pyramidy.
Když jsme se umyli a osušili, zamířily naše kroky do KD Junior. Tam jsme u společného stolku mezi řečí počmárali několik papírů.. zde je ukázka šílených kreseb chorých scifistických mozků. Radši nebudu psát kdo je autorem čeho :)
Od kresby na volné téma byl jen krok k tvorbě na téma zadané: "Nakresli strom". Na fotce vidíme tato individua: Keplík, Kajman, právě tvořící Leonard Medek, Balgain, Skogen, Well a paní Františka Vrbenská.
A tady je výsledek našeho úsilí. Kromě výše zmíněných kreslili i Taurus, Marwin, Gudrun, Gror a další...
Nedělní večer (ehm, ač to tak nevypadá, byly na Avalconu i jiné momenty než večery.. ale nebyly pro mne tak atraktivní, abych je musel fotit :)) Děvčata před volbou Miss Avalcon, zleva: Neznámá s pěknými vlasy, neznámá číslo dvě, Gudrun, Balgain. Nakonec se na pódium kvůli zákulisním manipulacím dostala jen část nominovaných, vyškrtnuta byla např. Balgain a dokonce i sličná Galadriel!
Na této nepříliš vyvedené fotografii se Gud zdráhá vstoupit před oslizlou, zkorumpovanou porotu, přestože ji láká Jaroslav Mostecký, moderátor celého pořadu. Na oficiální stupně vítězů se Gudrun nakonec nedostala, ALE...
...Blacky, Gror, Skogen a já jsme obodovali dívky po svém. Jak vidno na fotce, bodovali jsme kategorie Vizáž, Inteligence, Vtipnost, Koketnost, Odvaha a Odvaha2. Gudrun se u nás stala jasnou vítězkou, titul Miss Sympatie obdržela naše milá Balgain.
Po skončení soutěže jsme se odebrali na hotelový pokoj dvojice Gudrun-Keplík, kde se konala tzv. room party - posezení, pokecání a oslava Gudruniných narozenin. Na fotce je dobře vidět nesoulad obsahu a formy: Archivní víno Modrý Portugal je naléváno do plastikového kelímku od jogurtu.
Jedlo se všechno možné: Brambůrky, cereální polštářky, piškoty... a slané tyčinky, které Gudrun evidentně chutnaly.
A zjevně zachutnaly i mně :) Uprostřed fotky je Skogen, zakrytý pozoruhodnou skleněnou fajfkou, kterou Kajman vyhrál v tombole, vpravo Františka Vrbenská.
Zvláštní fotografie: Skogen mhouří oči, Františka si zakrývá ústa, Balgain se drbe na hlavě a Gror si mne bradu.. :)
Zanedlouho se k nám připojil i Orm, který se ovšem vyhnul fotoaparátu a tak mi skazil fotografii. Netušil, jak strašně se mu pomstím! Dále se na fotce usmívají Gror a Keplík, vpravo Gudrun dostává astmatický záchvat (asi).
Na další fotce se nachází Blacky, konečně odhalený Orm, Gror a Balgain. Vzadu Keplík se zájmem zkoumá záclony.
Ehm... ještě jedna fotka týkající se tyčinek :)
Nakonec se večer neobešel bez násilí. Kromě toho, že jsem Skogena praštil na solar (omlouvám se!), Blacky se vytrvale vrhal na Balgain, čemuž na fotce s rozvahou přihlíží Kajman. Balgain se nejprve bránila...
...ale nakonec rezignovala. Já dostal aspoň nohu.
Zde vidíme dva známé české trpaslíky, Orma a Grora. Orma zrovna přemohla únava, takže přišel čas pro můj zlotřilý plán: transplantaci vousů!
O pár minut později bylo dílo zkázy dokonáno. Přestože se pak ranní vstávání neobešlo bez potyček a výhrůžek, rozešli jsme se v dobrém a všichni se těšíme na další příjemné akce plné příjemných lidí a příjemného povídání si... takové akce, jakou bezesporu byl Avalcon 2000.
Well


To je vše, přátelé